logo

Blog

listopada 2011

06

archive

Jesienne porządki

Jak ten czas szybko pędzi! Eh szkoda gadać, jeszcze czuje zapach siarki z czerwcowego wyjazdu na Islandię, a tu za oknem liście opadają z drzew, zmrok zapada coraz wcześniej czyli to znak że koniec roku coraz bliżej. Jesień to taka pora u każdego fotografa na zrobienie porządków w szufladach.

Nie inaczej rzecz ma się ze mną. Na początek postanowiłem wziąć „na warsztat" porządek z galerią na www. W zasadzie to wszystkie ważne zdjęcia już tam są, ale cały czas brakowało mi galerii poświęconej zdjęciom zrobionym w czasie różnych podróży po naszym pięknym kraju.

Musze przyznać ze długo ociągałem się z ta galerią z dość prozaicznego powodu, a mianowicie nie znajdowałem wystarczającej ilości dobrych zdjęć (przynajmniej w mojej ocenie). Jednakże po kilku pozytywnych opiniach osób którym pokazywałem potencjalne kadry do umieszczenie w galerii podjąłem męską decyzje i... efekty możecie zobaczyć w galerii.

Jest tam zbiór zdjęć praktycznie z całego mojego okresu od kiedy zacząłem na poważniej zajmować się fotografią. I tak można tam zobaczyć jedno z pierwszych moich zdjęć jakie zrobiłem pierwszym kompaktem który dostałem (był to aparat służbowy) Sony Cybershot 3 mln pixeli - pamiętacie jeszcze takie aparaty?

Musze przyznać że choć miałem go dość krótko to był to aparat który rozbudził we mnie zainteresowanie fotografią i dzięki niemu jestem tu gdzie jestem (swoja drogą ciekawe czy to dobrze dla fotografii czy nie? Hihihi), a było to prawie dziesięć lat temu. Potem był kolejny kompakt, ale już mój własny z większymi możliwościami tzn. posiadał ustawienia manualne i to dzięki niemu poznawałem kolejne tajniki fotografii Minolta Diamage Z1 i który uświadomił mi że fotografia to jest to co pozwala mi oderwać się od tego całego zwariowanego Świata otaczającego nas dookoła i choć przez chwile pozwala zapomnieć o tym całym „syfie".

 

Po kilku miesiącach spędzonych z Minoltą przy boku przyszła konieczność podjęcia decyzji o przejściu na lustrzankę bo tylko aparat z wymienna optyką mógł dalej skutecznie rozwijać moje umiejętności. Decyzja nie była łatwa, ale ostatecznie wybrałem system Nikona i po tych kilku latach uważam ze był to właściwy wybór z wielu powodów o których może kiedyś napiszę a póki co tego tematu poruszać tu nie będę.

I tak w mojej szufladowej galerii możecie oglądać foty robione takim puszkami jak D50, D80, D300 czy D700. Cóż mam świadomość ze zdjęcia różnią się jakością pod względem obróbki, kadrowania jak i pozostałych aspektów fotografii ale stanowią one taki mały przewodnik po historii fotografii by "Szamal" i mam nadzieję że chętni którzy zajrzą do galerii poświęconej naszym Swojskim klimatom znajdą cos dla Siebie i od czasu do czasu będą tu zaglądać.

 

 

Realizacja: SODOVA